טיפול זוגי בתל אביב

ברגעים מסוימים רבים בחיים אתם מחפשים טיפול זוגי.

אז לפני הכל, טוב שבאתם וכל הכבוד על הנכונות לפנות לעזרה ולהתקדם בטיפול בקשיים.

מערכות יחסים רומנטיות מצריכות מודעות ונכונות לדבר גם על התחושות והקשיים.

פעמים רבות, כשמדובר במערכות היחסים שלנו, אנו נמנעים מנקיטת פעולה עד שהמצב נעשה חמור וטעון מדי, בגלל עומסים בתחומים אחרים בחיים ובגלל שלפעמים מתרגלים גם לחוסר.

לכן, כדי למנוע נזק לאמון בין בני הזוג ולהימנע ממצב בו נוצרים משקעים רגשיים שקשה לתקן, חשוב לפנות לטיפול זוגי כבר בשלב בו מתחילות מחלוקות בין בני הזוג ואף לפני כן – במידה ואתם מזהים צורך בשיפור התקשורת ביניכם בשלבי הזוגיות הראשונים, טיפול זוגי יכול לפתור בעייה עכשווית, למנוע החמרת בעיות או לספק מיומנויות מועילות לזוגות מאושרים שחווים תקופות מאתגרות או לחצים מוגברים במערכת היחסים.

על כל אלו אסביר במאמר מסכם זה.

מהו טיפול זוגי?

טיפול זוגי הוא סוג של פסיכותרפיה (טיפול בעזרת שיחות) בו מטפל בעל נסיון קליני בעבודה עם זוגות מסייע לשני אנשים המצויים במערכת יחסים רומנטית ו/או מינית או יחסי שותפות אחרים, להגיע לתובנות לגבי מערכת היחסים ביניהם, לפתור קונפליקטים ולשפר את שביעות הרצון של שניהם ממערכת היחסים.

טיפולים זוגיים בתל אביב מבוצעים תוך שימוש במגוון טכניקות טיפוליות המותאמות לכל זוג על פי הבעייה ועל פי סגנונם.

טיפול זוגי: למי הוא מתאים?

טיפול זוגי הוא פתרון מועיל לכל סוג של מערכת יחסים, בין אם בני הזוג הם סטרייטים, זוגות חד מיניים, צעירים, מבוגרים, בתחילת הקשר הרומנטי, מאורסים או נשואים. לדוגמה, זוגות של חברים או מאורסים טריים עשויים לגלות כי ייעוץ לפני הנישואין או לפני מחויבות זוגית מציע להם הזדמנות להתמודד עם הציפיות שלהם מחיי הנישואין והאתגרים שהם מזמנים, לפני שהם מתחתנים.

לחילופין, זוגות ותיקים עשויים לגלות שטיפול זוגי הוא דרך יעילה עבורם להשיב למערכת היחסים שלהם את תחושת ההתרגשות והראשוניות שאולי דעכה מעט עם השנים.

טיפול זוגי יכול גם לעזור לקבל החלטות לפני פרידה או גירושין.

באילו סוגי בעיות ניתן לטפל במסגרת טיפול זוגי בתל אביב?

הנושאים הנפוצים שמטופלים במסגרת טיפולים זוגיים כוללים סוגיות כספיות, הורות, בעיות בקשר המיני, בגידה, בעיות הקשורות ליחסים עם המשפחה המורחבת של בני הזוג, קשיים בזוגיות על רקע בעיות בריאות כרוניות, קשיים בהרחבת המשפחה, הימורים, שימוש בחומרים ממכרים, ריחוק רגשי או ריבים תכופים.

מה קורה במסגרת טיפול זוגי?

בטיפול זוגי מבררים מהם הדברים שמפריעים לבני הזוג ועליהם היו רוצים לדבר.

טיפול זוגי מתחיל בדרך כלל עם כמה שאלות ראיון סטנדרטיות הנוגעות להיסטוריה של הקשר בין בני הזוג, כמו גם בחינה של ההיסטוריה המשפחתית, הערכים והרקע התרבותי של כל אחד מבני הזוג, תפיסות עולמם של בני הזוג לגבי זוגיות באופן כללי.  המטפל הזוגי עשוי להקדיש את מפגשי הטיפול הראשונים  על פי הצורך של בני הזוג, במשבר ביניהם במידת הצורך ואחר כך המטפל הזוגי יסייע לבני הזוג בזיהוי הנושאים אשר יהיו במוקד הטיפול, יקבע את יעדי הטיפול  ואיך ידעו בני הזוג שהטיפול הזוגי משפר את תחושתם.

במהלך הטיפול המטפל הזוגי יעזור לבני הזוג להבין את הדינמיקה ביחסים הגורמת לבעיה, תוך שהוא מסייע לבני הזוג להבין מהו חלקו של כל אחד באינטראקציה הבעייתית ביניהם.

כל אלו על מנת לסייע לבני הזוג לשנות את האופן בו הם תופסים זה את זה ואת הזוגיות שלהם.

לעיתים, על פי ההתאמה לזוג ורצונם, יינתנו משימות ביתיות לבני הזוג להרחבת הטיפול.

טיפול זוגי בתל אביב